Open main menu

Odmień swoją przestrzeń, dzięki usłudze dekoracji wnętrz

Przeglądając zdjęcia pięknych wnętrz, nie raz marzyłeś o tym, aby Twoja przestrzeń była równie piękna i spójna. Nie masz jednak czasu, a często nawet koncepcji na to, aby urządzać mieszkanie czy dom. Na samą myśl o wycieczce do sklepu wnętrzarskiego robi Ci się niedobrze, a szukanie dodatków nie należy do twoich ulubionych czynności. Z pomocą przyjdzie tutaj dekorator wnętrz, który zajmie się wszystkim, a Ty będziesz mógł cieszyć się pięknym wnętrzem.

Architekt, projektant a dekorator wnętrz – poznaj różnice

Z pewnością słyszałeś już takie określenia jak architekt wnętrz, projektant wnętrz czy dekorator wnętrz. Chociaż wszystkie brzmią podobnie to jednak praca każdego z wymienionych specjalistów, znacząco się różni. Warto znać, zatem chociażby podstawowe różnice, aby wiedzieć, do kogo zwrócić się z konkretnym problemem bądź zadaniem. 

  • Architekt wnętrz

Zajmuje się tworzeniem projektu budowlanego. Dba o odpowiednie ułożenie konkretnego budynku, ale także zajmuje się wszelkimi kwestiami prawnymi. 

  • Projektant wnętrz

Planuje wystrój wnętrz oraz dobiera ich styl do charakteru właściciela. Jego praca ma pomóc klientowi zadbać, aby przestrzeń, w której mieszka, była nie tylko wygodna, ale również maksymalnie praktyczna i funkcjonalna. 

  • Dekorator wnętrz

Jego zadaniem jest jak najlepszy dobór mebli czy dodatków, ale również wydobycia z wnętrza jego zalet z jednoczesnym maskowaniem mankamentów. Jeżeli chcesz, aby Twoje mieszkanie posiadało niebanalne akcenty, które nie przytłoczą Twojego lokum – zdecyduj się na dekoratora wnętrz. 

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego dekoratora wnętrz?

Zastanawiając się nad zatrudnieniem profesjonalisty, kalkulujesz czy będzie to dla Ciebie opłacalna inwestycja. Analizujesz czy sam nie podołałabyś dopasowaniu kilku dodatków do swojego mieszkania. Musisz jednak wiedzieć, że dekorator wnętrz ma już odpowiednie doświadczenie i sprawdzone sklepy, gdzie kupuje niezbędne dodatki. Wystarczy, że opowiesz mu, jakiego efektu oczekujesz, a on doskonale dobierze wszelkiego rodzaju elementy wystroju, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Mało tego! Nawet, gdy pracowałeś wcześniej z projektantem wnętrz to z pewnością nie zaplanował on tak drobnych dodatków jak poduszki czy lampa przy biurku. Te drobiazgi bardzo często pomagają stworzyć spójną całość w Twoim wnętrzu.

Drobiazgi o wielkim znaczeniu

Jeżeli jakieś mieszkanie bądź dom jest dostosowany pod gusta wszystkich, to tak naprawdę nie ma żadnego wyrazu i trudno odnaleźć w nim siebie. Niezależnie od tego czy urządzasz swoją przestrzeń czy przygotowujesz mieszkania bądź pensjonaty na wynajem, warto mieć świadomość, jakie znaczenie we wnętrzu mają dodatki. Może Ci się wydawać, że ich rola jest znikoma i tak naprawdę nikt nie zwraca na nie uwagi. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna! Dzięki niebanalnym obrazom możesz przenieść się gdzie tylko chcesz tworząc klimat bardziej domowy, lub wręcz przeciwnie – zupełnie wakacyjny. Odpowiednie umieszczenie luster optycznie powiększy pokój, a porozstawiane w strategicznych miejscach świecie będą tworzyć niepowtarzalny klimat. Dzięki takim szczegółom i przy pomocy profesjonalnego dekoratora wnętrz możesz nadać niebanalnego klimatu swoim wnętrzom. Pozwól dekoratorowi działać, a być może nareszcie poczujesz się dobrze w swoim domu.

Dekoracja wnętrza do zdjęć

Dekorator wnętrz – zaproś go do swojego domu

Mam nadzieję, że zawód dekoratora wnętrz został trochę odczarowany. Chociaż może się wydawać, że zatrudnienie go jest zbędnym wydatkiem to zdecydowanie nie warto skreślać takiej opcji na samym początku. Miejsce, w którym żyjemy, ale często również pracujemy i spędzamy czas wolny powinno być dla nas wyjątkowe, a dodatki w nim dobrane w taki sposób, aby nie rozpraszały naszej uwagi. Mają za zadanie podkreślać charakter wnętrza, który indywidualnie będzie dopasowany pod Twoje oczekiwania. Taki efekt uzyskasz zatrudniając profesjonalistę. To jak będzie – dasz się urządzić?

Udostępnij