NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
Jaka jest minimalna wartość zlecenia?
Minimalna wartość zlecenia sesji fotograficznej to 300 zł. Przy stałej współpracy istnieje możliwość obniżenia tej ceny.
Czy płacę za wszystkie zrobione przez fotografa zdjęcia?
Nie. Klient płaci jedynie za wybrane, poddane obróbce graficznej zdjęcia.
Kto wybiera zdjęcia z sesji fotograficznej?
Zwykle fotograf zajmuje się selekcją zdjęć. Na specjalne życzenie Klienta możemy podesłać zdjęcia do wyboru w miniaturkach.
Jak długo czeka się na zdjęcia po wykonanej sesji?
Zdjęcia wnętrz wysyłamy w ekspresowym tempie – max do 2 dni roboczych od sesji. Fotografie produktowe często wymagają szczegółowego retuszu, stąd czas realizacji wynosi do 5 dni roboczych. Zawsze jednak dokładamy wszelkich starań, by Klient był zadowolony i otrzymał swoje zamówienie najszybciej jak to możliwe.
Jak przygotować wnętrze do zdjęć?
Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z naszych Klientów ma na co dzień do czynienia z profesjonalnym przygotowaniem wnętrz pod sesję. Dlatego zebraliśmy swoje obserwacje i doświadczenia w krótki poradnik “Jak przygotować wnętrze przed wizytą fotografa?”, który wysyłamy do Klienta przed planowaną sesją. Dzięki temu zabiegowi, uzyskujemy jeszcze lepszą jakość fotografii już w momencie samej sesji. Oferujemy także usługi home stagingu i stylizacji wnętrz.
O jakiej godzinie najlepiej wykonać sesję wnętrz?
W zależności od pory roku fotograf ustala odpowiednią godzinę sesji z Klientem. W miesiącach zimowych najczęściej wykonujemy sesje zdjęciowe wnętrz w godzinach 10-14, ze względu na największe nasłonecznienie. Natomiast w miesiącach letnich, preferujemy raczej poranne godziny, kiedy mamy jeszcze tzw. miękkie światło. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze możliwe jest wybranie tej idealnej pory dnia na sesję. Dlatego nasze doświadczenie oraz sprzęt pozwala nam wykonać świetnej jakości fotografie nawet przy małej ilości światła.
Na czym polega obróbka zdjęć wnętrz?
Fotograf wykonując sesję zdjęciową zapisuje fotografie w tzw. bezstratnym formacie czyli RAW. Jest to odpowiednik negatywu, który należy wywołać w programie graficznym. Dzięki temu formatowi zdjęcie nie traci jakości podczas obróbki – w przeciwieństwie do zdjęć wykonanych np. telefonem. By uzyskać odpowiednią jasność zdjęcia bardzo często fotograf wykonuje kilka zdjęć o różnym poziomie ekspozycji, by później połączyć je w Photoshopie w jedno prawidłowo naświetlone zdjęcie. Dalsza obróbka polega także na poprawie balansu kolorów, lini pionowych i poziomych, kontrastu oraz wielu innych dodatkowych zabiegach. Ostatecznie fotograf zapisuje zdjęcia z zachowaniem odpowiedniej przestrzeni barw, co sprawia, że nasze zdjęcia zachowują oryginalne barwy i kolory w każdej przeglądarce internetowej. Po więcej informacji na temat obróbki kolorystycznej oraz retuszu zdjęć nieruchomości zapraszam do artykułu Na czym polega obróbka zdjęć wnętrz nieruchomości?
Jak przygotować produkt do zdjęć?
Przygotowanie produktu do sesji zdjęciowej ma duże znaczenie dla finalnego efektu zdjęć. Produkt powinien być fabrycznie nowy, bez śladów użytkowania. Jeśli jest to niemożliwe, należy wybrać produkt o najmniejszym możliwym stopniu zużycia lub skonsultować z fotografem możliwości późniejszego retuszu. Konieczne jest dokładne wyczyszczenie produktu. Programy graficzne są niezbędnym narzędziem w fotografii produktowej, jednak maja za zadanie jedynie poprawiać wygląd, a nie tworzyć na nowo jak w przypadku wizualizacji 🙂 Przed każdą sesją produktową wysyłamy naszym Klientom mini poradnik jak przygotować produkt. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać jeszcze lepsze efekty podczas fotografowania.
Skąd fotograf będzie wiedział jakie zdjęcia chce wykonać?
Gorąco zachęcamy naszych Klientów do uzupełnienia briefu fotograficznego, który można otrzymać po wysłaniu zapytania ofertowego. Ten krótki dokument dostarcza fotografowi kluczowych informacji o Państwa marce i produkcie, dzięki czemu końcowy efekt jest możliwie najbardziej dla Was zadowalający.
Na czym polega obróbka zdjęć produktowych?
Fotograf wykonując sesję zdjęciową zapisuje fotografie w tzw. bezstratnym formacie czyli RAW. Jest to odpowiednik negatywu, który należy wywołać w programie graficznym. Oprócz rzeczy oczywistych takich jak poprawa balansu bieli czy kolorów, fotografowany produkt bardzo często trzeba wyciąć oraz wyretuszować. W przypadku zdjęć reklamowych czy na social media, często nakłada się na zdjęcia konkretne efekty, wywołujące określone emocje u odbiorców. Nie powoduje to jednak utraty jakości jak w przypadku nakładania filtrów na format jpg, w popularnych aplikacjach na smartfony.
Jak i gdzie Klient może wykorzystywać zdjęcia?
Klienci mogą wykorzystywać jedynie zdjęcia wybrane ostatecznie z sesji oraz po obróbce graficznej. Fotografie mogą być używane wyłącznie we własnych celach biznesowych lub prywatnych. Zabronione jest udostępnianie zdjęć osobom trzecim do ich celów biznesowych.
Jeśli chcieliby Państwo otrzymać od nas ofertę, zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz lub bezpośrednio :
Izabela Kozioł
tel. 517 572 130
e-mail: info.goodfoto@gmail.com