Open main menu

Czym jest home staging i komu może się przydać?

Nawet, jeżeli nigdy nie słyszałeś o usłudze home staingu to nawet nieświadomie mogłeś zetknąć się z jej efektem. Home staging jest coraz bardziej popularny w Polsce, a deweloperzy i pośrednicy coraz częściej poszukują specjalistów oferujących właśnie tę usługę. Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę od home stagingu i co możesz dzięki temu zyskać? Wszystkiego, co ważne dowiesz się czytając ten wpis.  

Home staging – pokaż swoje mieszkanie z najlepszej strony 

Zastanawiałeś się jak to możliwe, że mieszkania w katalogach bądź ofertach sprzedaży, widocznych na Internecie, są takie piękne? Idealnie dobrane dodatki, spójna kolorystyka i to coś, co powoduje, że chcesz pojechać i przekonać się na własne oczy czy to możliwe, aby mieszkanie wyglądało tak dobrze. Otóż są specjaliści, którzy zawodowo zajmują się aranżacją przestrzeni pod zdjęcia. Ich zadaniem jest takie dobranie wszelkiego rodzaju dodatków, koców czy nawet kwiatów, abyś zachwycił się mieszkaniem już na pierwszy rzut oka. Osoby zajmujące się home stagingiem doskonale wiedzą, jak ułożyć elementy wystroju i pokazać przestrzeń, aby była bardziej atrakcyjna i domowa. Potrafią tchnąć życie w każdy kąt, posiłkując się swoim doświadczeniem i ogromną wiedzą o sposobach doboru dodatków, dopasowanych do charakteru wnętrza. Jeżeli myślisz o sprzedaży bądź wynajmie swojego mieszkania – specjalista od home stagingu profesjonalnie przygotuje Twoje mieszkanie do zdjęć ofertowych. 

Jak wygląda usługa home stagingu w praktyce?

Wbrew pozorom home stanging to nie tylko kupno kilku dodatków i ustawienie ich w mieszkaniu. Na podstawie zdjęć lub wizualizacji wnętrza przesłanych przez Klienta specjalista proponuje koncepcję kolorystyczną dodatków. Następnie jedzie na zakupy i z zakupionymi akcesoriami przyjeżdża na umówioną sesję.

Osoba zajmująca się home stagingiem stylizuje wnętrze pod konkretne kadry. Gdy sesja się kończy akcesoria mogą pozostać w mieszkaniu, bądź zostać zabrane. Decyzja leży po stronie klienta. Nie dziwi, więc, że home staging staje się coraz bardziej popularny. Specjaliści potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat mieszkania, a Ty będziesz mógł je sprzedać bądź wynająć po znacznie lepszej cenie. 

Sprawdź czy home staging jest dla Ciebie

Zastanawiasz się z pewnością, czy potrzebujesz usługi home stanging. Doskonale wiem, że nie chcesz marnować swoich pieniędzy, a każda złotówka jest dla Ciebie na wagę złota. Właśnie, dlatego jako pośrednik nieruchomości bądź deweloper powinieneś zainteresować się tym tematem. Może się okazać, że sprzedaż mieszkanie za dużo wyższą cenę, oddając je przed sesją do specjalisty od home stangingu. A co w przypadku, gdy wynajmujesz pensjonat bądź kwaterę? Tutaj home staging również sprawdzi się doskonale. Dzięki stworzeniu wyjątkowego klimatu w mieszkaniu bądź domu, znajdziesz najemcę, który będzie chciał zapłacić każdą cenę, aby tylko móc spędzić kilka dni w tak niepowtarzalnie urządzonym domu. 

Jak przygotować mieszkanie do home stangingu?

Nie zdziwię Cię, jeżeli zaznaczę, że do home stangingu należy mieszkanie odpowiednio przygotować. Jednak nie musisz się obawiać, gdyż Twój specjalista od home stangingu z pewnością Ci w tym pomoże. Jest kilka zasad, które należy zastosować, zanim zaprosisz specjalistę i fotografa do swojego mieszkania. Przede wszystkim postaraj się zadbać o usunięcie prywatnych rzeczy. Zdjęcia rodzinne czy pamiątki z wyjazdów mogą mieć dla Ciebie wartość sentymentalną, ale jednocześnie powodować, że potencjalny kupiec bądź wynajmujący nie będzie czuł się swobodnie oglądając swoje przyszłe mieszkanie, które ma być jego domem. Oczywistym jest również, że w domu powinno być naprawdę czysto. Wszelkie szczegóły z pewnością poznasz, gdy skorzystasz z usługi home stangingu u sprawdzonego specjalisty. 

Przekonaj się, jak home stanging może odmienić Twoje mieszkanie

Jeżeli zawodowo zajmujesz się sprzedażą mieszkań bądź wynajmem ich w różnych celach, wiesz, że kupujący są wzrokowcami. To, co zachwyci ich oczy podczas przeglądania zdjęć, spowoduje, że zapragną to zakupić. Wówczas to Ty będziesz dyktował warunki i nie będziesz musiał iść na kompromisy cenowe. Być może zainteresuje Cię również – profesjonalna fotografia wnętrz. Pamiętaj jednak, że Twoje mieszkanie musi spełniać podstawowe standardy czystości i jakości. W przeciwnym wypadku nawet najlepszy specjalista od home stagingu nie będzie mógł Ci pomóc.

Udostępnij