Open main menu

Profesjonalna fotografia wnętrz – poznaj jej zalety

Chcąc sprzedać bądź wynająć mieszkanie pierwsze, o czym myślisz to wykonanie zdjęć takiej nieruchomości. Włączasz aparat w telefonie i rozpoczynasz swoją amatorską sesję zdjęciową. Po jej zakończeniu wchodzisz w galerię, by zobaczyć efekty swojej pracy i wrzucić ofertę na odpowiednią stronę. Jednak nie wszystko wyszło tak, jakbyś tego oczekiwał. Na żywo mieszkanie wygląda olśniewająco, ale na zdjęciach już nie do końca? Jak to się stało i dlaczego trudno jest samemu dobrze ująć wszystkie atuty takiej nieruchomości? O tym wszystkim dowiesz się czytając ten artykuł. 

Na czym polega profesjonalna fotografia wnętrz?

Niezależnie od tego czy chciałbyś sprzedać lub wynająć swoje mieszkanie prywatnie czy jako agencja, musisz postawić na profesjonalizm i wysoką jakość. Zdjęcia, które jednocześnie będą reklamą oferty to podstawa sukcesu w tej branży. Jeżeli potencjalny klient zobaczy niewyraźne zdjęcia, które w dodatku są prześwietlone z pewnością przejdzie obojętnie obok takiego ogłoszenia. Celem zatrudnienia profesjonalisty do wykonania sesji mieszkania bądź domu, jest pokazanie samych jego superlatyw. Fotograf ustawia swój aparat na odpowiedniej wysokości, a za pomocą różnych obiektywów może pokazać przestrzeń i ułożenie danego pomieszczenia. 

Dowiedz się, co zyskasz, zatrudniając profesjonalnego fotografa wnętrz

Liczne zalety profesjonalnej sesji zdjęciowej Twojego wnętrza z pewnością pozwolą Ci rozważyć, czy chcesz podjąć współpracę ze specjalistą. Zapoznaj się z kilkoma z nich:

  • Wysoka jakość zdjęć

Fotograf wnętrz pracuje na profesjonalnym sprzęcie. Wiąże się to z wysoką jakością zdjęć. Dzięki temu, że ma on do dyspozycji różne obiektywy oraz statywy, może postawić aparat w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Dobiera także odpowiednią wysokość, na której zostaje zrobiona fotografia. Buduje to ogólną przestrzeń mieszkania, a oglądający zdjęcia może poczuć się, jakby oglądał mieszkanie na żywo. Zlecając sesję zdjęciową swojego apartamentu masz pewność, że wykonane obrazy nie będą rozmazane lub krzywe. Każdy z tych detali wpłynie na odbiór nieruchomości przez potencjalnego klienta, a co za tym idzie również na cenę sprzedaży bądź najmu.

  • Temperatura barwowa zdjęcia ma znaczenie

Odpowiednio oświetlona przestrzeń będzie doskonale prezentowała się na zdjęciach i wręcz zachęcała potencjalnego klienta do obejrzenia jej na własne oczy. Tak ważne jest, zatem, aby fotografowane pomieszczenie nie tylko miało odpowiednio dużo światła, ale także, by temperatura barwowa była właściwie wyregulowana. Zbyt niebieski światło, widoczne na fotografiach będzie ochładzało całą aranżację i burzyło stworzony przez właściciela nieruchomości klimat. Natomiast zbyt ciepłe oświetlenie mieszkania może postarzyć nawet najbardziej nowoczesne meble. Profesjonalny fotograf wnętrz bez trudu poradzi sobie z takim problemem, a Ty otrzymasz doskonale uchwycone i doświetlone zdjęcie mieszkania.

  • Uwydatnij walory mieszkania

Chcąc zachęcić potencjalnego kupca lub wynajmującego, aby zwrócił uwagę na Twoje mieszkanie, musisz przykuć jego uwagę. Niebanalne ujęcia dodatków czy uwydatnienie jego atutów sprawią, że zainteresowany klient będzie chciał nabyć takie mieszkanie za każdą cenę. Tutaj z pomocą przychodzi profesjonalny fotograf wnętrz, który dostrzeże w Twoim mieszkaniu walory, których być może wcześniej nie widziałeś. Z pewnością, wykonane przez niego zdjęcia będą oddawały niepowtarzalność nieruchomości oraz jej charakter, a dzięki specjalnej obróbce technicznej uda się usunąć z fotografii małe zarysowania czy drobne plamki. Tak sfotografowane wnętrze sprzeda się w mgnieniu oka!

Profesjonalna fotografia wnętrz się opłaca

Cały trud, jaki zadajesz sobie, by Twoje mieszkanie wyglądało zachęcająco ma określony cel. Chciałbyś je sprzedać za zadowalającą cenę. Oprócz wykonania niezbędnych prac remontowych, zadbania o wszelkiego rodzaju dodatki, z którymi pomoże Ci dekorator wnętrz – więcej o takiej usłudze przeczytasz TUTAJ – czy uporządkowaniu domu, pamiętaj o zatrudnieniu specjalisty, który doskonale uchwyci piękno i wyjątkowość Twojego lokum. Dzięki wszystkim tym zabiegom Twoje mieszkanie nie będzie długo czekało na kupca, a Ty z pewnością będziesz usatysfakcjonowany ceną, za którą będziesz mógł je sprzedać.

Udostępnij